SKŘIVÁNCI

Muzicírujeme, zahradničíme, vaříme ...

AKTUÁLNÍ  INFORMACE


Školní rok 2019/20

29.4. Online setkání Skřivánků již ve středu od 16:30h.

Milé děti,
jelikož máme ve čtvrtek čarodějnice, tak bychom náš videohovor přesunuli na středu 29.4.Jak už jsme si včera řekli, budeme vyrábět čarodějnice. Poprosila bych, aby si děti připravily nějakou starou vařečku na zničení, fixy, tekuté lepidlo, vatu a pár látek na oblečení pro čarodějnici.
Budeme se na Vás moc těšit.
Vaše učitelky Naty, Míša, Šárka

Setkání Online 27.4.od 16:30h.

 Dobrý den, ahoj naši malí Skřivánci. Opět se nám blíží setkání v pondělí 27.4. od 16,30h. Těšíte se tak jako já, Míša a Natálka?

Co nás tentokrát čeká? Už jsme společně vyráběli, povídali si o jaru, oslavili Den země a vydali se na cesty. Na cestách ještě zůstaneme. Jste už celkem velké a šikovné děti, po prázdninách řada z vás bude chodit do školy nebo někteří ještě do školky. Venku už má jaro velkou sílu a vás určitě bude lákat s maminkou a tatínkem vyrazit někam na kole, koloběžce, pěšky. Možná už brzy i na nějaký výlet autem, autobusem, vlakem. At' jedeme motorovým vozidlem, na kole, koloběžce, pěšky, musíme dodržovat pravidla. O tom bude naše povídání.
Co si máte připravit:
V příloze máte obrázky (Dopravní prostředky - silnice). Ty si vytiskněte a kartičky vystřihněte - nevadí, že nebudou barevné. Kdo nemůže tisknou nebo chce ukázat jak je šikovný, může si je nakreslit na podobné kartičky (papírky) - nemusí být velké. Podívejte se, jaké dopravní prostředky potřebujete.
Dále budete potřebovat prázdné kartičky (papírky) - počet 9 - klidně může být papír z druhé strany potištěný.
Ještě budete potřebovat pastelky.
V příloze dále posílám pracovní list (dopravní-značky-semafor). Ten nebudeme potřebovat v pondělí. To máte jen tak pro zábavu. Kdo nemůže tisknout, opět si může nakreslit různé značky a správně vybarvit - pozorujte i na procházkách. Až budete mít značky vybarvené nebo nakreslené, můžete si určovat jaký mají tvar (kruh, čtverec, obdélník, trojúhelník), rodiče vám to mohou kontrolovat.
No a pro legraci vám posílám veselou básničku a písničku. Písnička se zpívá na melodii Prší, prší. Kdo chce, může se naučit.
Moc se na vás těšíme v pondělí Šárka, Míša, Natálka


23.4. 16:30 Setkání skřivánků Online


Naši milí skřivánci, včera ve středu 22.4. byl den Země. Naše Země je vyjímečné místo, kde je voda, vzduch, příroda, lidé. A protože je tak vyjímečná, musíme si ji chránit. Potřebujeme zdravou přírodu, která nám zajišťuje dostatek čisté vody a vzduchu, abychom mi lidé mohli zdravě žít. A jak vy děti, můžete pomáhat přírodě? Určitě tím, že nebudeme nikde odhazovat odpadky a nepotřebné věci. Když je budeme vyhazovat, vytřídíme je do správných kontejnerů. Už jsme si o tom povídali a tak vám jen připomenu, co do které barvy kontejneru patří. Na pracovním listě máte malinký testík, jestli si to pamatujete.

Žlutý kontejner - plasty: plastové lahve, obaly,hračky

Modrý kontejner - papír: noviny, časopisy, krabice, papírové obaly

Zelený kontejner - sklo: skleněné lahve, rozbité skleněné nádobí, sklenice

Červený kontejner - vybité baterie, žárovky, drobné el. spotřebiče

Hnědý kontejner - bioodpad: spadané listí, tráva, zbytky zeleniny a ovoce

Z vytříděných materiálů se dají vyrobit nové věci nebo se zužitkují k něčemu jinému. I my ve školce. Ze starých krabiček, roliček, kartonů vytváříme hezké výrobky.

Protože nám ubývá voda, musíme si ji chránit. Chráníme ji tím, že s ní neplýtváme. Zkuste si s rodiči popovídat a vymyslet, co dělat, abychom vodu chránili a neplýtvali s ní. Když budete chtít, nakreslete na papír velkou kapku vody a do ní , jak chráníte vodu doma vy.

Vzduch nám musí chránit dospělí lidé. Malé děti na to nestačí. Můžeme třeba jen tím, že se nebudeme chtít vozit všude autem, ale budeme chodit pěšky nebo jezdit na kole, koloběžce, odstrkovadle.

Abychom se měli na té naší Zemi hezky,musíme se k sobě i hezky chovat. Pomáhat si, radovat se, hrát si spolu, mít se rádi.

Na to všechno musíme mít sílu, musíme se hýbat. A tak než vyhodíte plastové lahve,naplňte je vodou nebo pískem a udělejte si z nich překážkovou dráhu nebo slalom. Můžete skákat, přeskakovat, obíhat, probíhat, slalom můžete zvětšit i pro kolo, koloběžku. Zapojte do toho sestřičku, bratříčka, maminku, tatínka.

Kdo bude chtít, může se naučit básničku O Zemi ( je v příloze )

Nakonec posílám odkaz na krásnou píseň Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře " Chválím tě země má" - jen tak pro příjemný poslech. youtube.com/watch?v=OpNN-reD66M

Moc na vás skřivánci myslíme a věříme, že se snažíte té naší Zemi pomáhat třeba jen tím, že jste veselí a máte se rádi.

My vás máme moc rády Míša, Natálka, Šárka

10.3. Hudební dílna Amálčiny pohádky - Kostel sv. Šimona a Judy - příchod do 7:00h., návrat na oběd - zrušeno  

25.2. Návštěva dobročinného obchůdku Koloběh - v dopoledních hodinách, tř. Skřivánci

19.2. 2020 Výlet - výtvarná dílna - Klášter s. Anežky České - sraz do 8:00h., návrat na oběd

18.9.Výlet třídy Skřivánků do Mirákula, sraz v 8:00h., více informace.

25.11. Výlet do Národního muzea 

1.12. Adventní koncert - náměstí

3.12. Vystoupení na vánočních trzích

Školní rok 2016/2017

                                     CO UŽ  UMÍME ......................

                                                            Staráme se o ptáčky

                                                  Vyráběli jsme lojové trubičky - ptáčkům moc chutnaly.

                                                          Krmíme je semínky, které sypeme do 3 krmítek.

KARNEVAL

PRACUJEME  NA  ZAHRÁDCE

Vyčistili jsme si zahrádku od odpadků....
Vyčistili jsme si zahrádku od odpadků....
Dobrou chut'...
Dobrou chut'...
Pomáháme vyrobit vlastní kompost
Pomáháme vyrobit vlastní kompost
Hurá!Už můžeme kompostovat.
Hurá!Už můžeme kompostovat.

 Vylíhli se nám motýlci

V dubnu jsme pozorovali líhnutí motýlů Baboček bodlákových. Viděli jsme housenky, kukly a jejich přeměnu v motýly. Nakonec jsme je vypustili na naší školní zahradě. 

Divadlo,,O Terezce a Matějovi,,


Naše úroda

NAŠE VÝLETY

17.5. MIRÁKULUM

22.5. ZOO PRAHA

23.5. ZÁMEK LOUČEŇ

24.5. MĚSTSKÁ POLICIE A HASIČI ŘÍČANY

25.5. ZÁCHRANÁŘI A CANISTERAPIE